Zima nebude smutná, v prosinci dorazí Everything Everything

Pražské kluby se hudebních eklektiků nebojí. Poté, co jsme se dozvěděli o chystané návštěvě Ariela Pinka, víme už také, že zimní období rozsvítí britská čtveřice Everything Everything. Stane se tak 3. prosince v pražském Paláci Akropolis.

Everything Everything pocházejí z Manchestru, ale místo aby navazovali na tamější tradici post-punku, britpopu a jiných slavných jmen z tohoto města, míchají všechny možné styly, které vám přijdou na mysl. Elektronika, r'n'b, funky nebo rockové vlivy modelují koláž ilustrující námět spojující jejich tři dosud vydané desky. Tím je sebedestrukce lidské společnosti (jak ústřední myšlenku této „trilogie“ nazvala hudební publicistika Laura Snapes). Singl Regret reprezentující poslední album Get To Heaven, které vyšlo v červnu, například poukazuje na pasivitu a nedostatek motivace něco změnit, ve stejné chvíli videoklip zobrazuje působení falešných proroků. Tento sociálně kritický art pop však nebude pouze kázat k zamyšlení, ale také k tanci.

Vstupenky za 490 korun seženete v sítích GoOut a Ticketpro.

Everything Everything, Praha – Palác Akropolis, 3. 12. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.