Foto: First Aid Kit, Praha, 2. 10. 14

First Aid Kit, Praha, 2. 10. 14, foto Dušan Vainer First Aid Kit, Praha, 2. 10. 14foto: Dušan Vainer

V pražském Paláci Akropolis zazářilo švédské duo First Aid Kit. Sestry Johanna a Klara Söderbergovy přivezly pražskému publiku pořádnou porci melodického folk-popu s jemnou příchutí americké country, kterému kralují především barevné a dokonale znějící vokály obou sester.

Po poněkud monotónním úvodu, který obstaral introvertní britský písničkář Jo Rose už jeviště Paláce Akropolis patřilo skupině posílené o pedal steel kytaru, mandolínu, elektrickou kytaru (Melvin Duffy) a bicí (Niclas Lindström). First Aid Kit zahráli především písně z aktuálního alba Stay Gold. Nemohly ovšem chybět ani hity, které již několik let úspěšně bodují na Youtube (The Lion's Roar či Emmylou).

Kapela navštívila Českou republiku poprvé, ale soudě podle ohlasu nadšeného publika a radostně uvolněné atmosféry, která celý koncert provázela, se dá určitě očekávat, že ne naposledy.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.