Foto: Olomoucká horečka sobotní noci, Kryt civilní obrany + U Čerta, 24. 3. 18

Foto: Olomoucká horečka sobotní noci, Kryt civilní obrany + U Čerta, 24. 3. 18

Dvě punkové akce, jeden metal, elektronická hudba v krytu civilní obrany a vodní pólo na stadionu. Ideální pro fear of missing out aneb Sobota v Olomouci.

Nejdřív do krytu. Prostor nasvícený různými světly, stroboskopy a disco ledkami. Labyrint prázdných místností chytil o trochu jiné vibrace než na PAFu od BCAA. Z toho, co jsem zaslechl Dren – metalová kytara a temné techno beaty, zasnění u teskného country, reference na Twin Peaks. Další pak To Je Hrůza volca sample čtyřčtvrťový takty a přednes někde mezi Johuš Matuš a Schwarzprior, tanec ala Ostrý Zub. Jsi na speedu! Zdá se, že místní aktivní umělecká mládež zabere tenhle spot pravidelněji. Sluší jim.

Pak jsem letěl do hospody U Čerta. Byl jsem tam už během prvního koncertu, obhlídnout situaci, ale bál jsem se, že mě punkáči rozemelou mezi svými bodci pokrytými těly. Okolo jedenácté už trochu prořídli, stihl jsem 4scums, freneticky energický punk s metalovými sóly, rock'n'rollovým drivem z Ruska, a Interpunkce od nás, klasickej českej punk se zábavnými texty. Krom toho taky spoustu nošení po rukou, lození po stropech, propleskávání páskem a chrápání na stole.

Přípomínka dospívání, zaplivané putyky, věčnej úsměv na tváři, tejden legendární koncerty, třeba jak v Africe nebo Modré Vopici. Tleskám a stařec, který stojí vedle: „Co tleskáš, kreténe? Ta hudba je naprosto tragická.“ Lepší než umírat pomalu doma, ale to on asi taky tuší nebo možná chce do držky; nahlas řeknu, že každej si myslí něco jinýho, a on na to jen, že mám pravdu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.