Foto: Shalosh, Olomouc – Jazz Tibet Club, 14. 4. 18

Foto: Shalosh, Olomouc – Jazz Tibet Club, 14. 4. 18

Shalosh projeli Českem a zastavili mimo Prahy, Brna a Trutnova také v Olomouci. Post-jazzové trio, kontrabas, piáno, bicí. Pozor změna, synťák, microKorg, sice v jedné dvou skladbách, avšak velmi vítaná.

Příjemný mix mezi hravostí Bad Plus a precizními kompozicemi Avishai Cohen Trio, v náročných tichých a citlivých pasážích pak vzpomínají Esbjörn Svensson Trio. To je tak vše, co z jazzu vím, zbytek už jen překvapuje. Inspirace popovou hudbou, sedmi minutový přídavek A-ha Take on me rozložený na šupiny v (post)čistým jazzu, dlouhatánský sóla, výbuchy energie a chvílemi také občerstvující blízkovýchodní feel.

Moment večera byl jemný úvod basáka, smyčcem vytvořil melodie, který mohl zaslechnout i čerstvě zmrtvýchvstanuvší Ježíš. To bylo mnohem dřív, než k sousedům začlaly lítat rakety. A taky ta jejich pokoncertní skromnost, což u jazzu nepřestává překvapovat. Žádná póza, jen skill a veliká chuť tvořit.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.