Places, Brno – Alterna, 11. 8. 21

Places, Brno – Alterna, 11. 8. 21

Ostravská skupina Places nás od roku 2010 prostřednictvím proměnlivých barev dynamických kytarových postupů, rytmických schémat a zasněného zpěvu provázela různými, trochu smutnými, ale velmi příjemnými místy. Za dobu své existence zahrála na mnoha klubových akcích nejen v tuzemsku, ale třeba i v Rakousku nebo Maďarsku, a na letních festivalech jako Beseda u bigbítu, Colours of Ostrava, Rock for People nebo Metronome. Stihla vydat dvě alba. To první nazvané Distant Edges již roce 2016, a to druhé, velmi povedené, I Can't Let My Hands Fight Against Your Waterfall teprve letos.

Přestože má kapela nové album a skrze koronavirová omezení v podstatě neměla možnost ho pořádně představit živě, ani vydat na vinylu, tak 28. června na svém facebookovém profilu oznámila, že končí. Budu-li citovat, tak uvedla: „Po předlouhém lavírování, co se životem, jsme se rozhodli v činnosti kapely Places dále nepokračovat. Tahle otázka nad našimi hlavami visela delší dobu a už bylo na čase ji rozseknout. Takže koncerty, které nás čekají, budou zároveň naše poslední.“

Jeden z těchto koncertů se konal 11. srpna v Brně na venkovním pódiu klubu Alterna. A bylo to velmi důstojné rozloučení. Dovolím si predikovat, že ta jejich místa budou na tuzemské hudební mapě chybět.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.