Agrose: Kdo se bojí, musí do lesa

Grotesq Grotesq Karolína Klimecká

Agrose, ostravská umělecká platforma, která se zformovala na přelomu minulého roku, záhy po svém vzniku do světa vyslala dvě nová, žánrově odlišná jména. Grotesq a Ellie Dandelion – soundtrack jednoho života a popové nahlédnutí do duše. Obě alba byla nahrána v domácí izolaci, v podivné bublině času, se kterou se bylo třeba vypořádat.

„Snažíme se nepoužívat označení label, jelikož naše skromné plány sahají daleko za hranice hudby,” říká Matěj Brož, jeden ze zakládajících členů Agrose. Vedle něj za ostravskou platformou stojí producent Kryštof Gužík, jinak skrytý za pseudonymem Grotesq, Karolína Klimecká se stará o vizuál a Petra Sedláčková o texty. „Naším cílem je hledat nová jména, která se nebojí experimentovat a svou tvorbou jít trochu za hranu vlastní komfortní zóny. Kdo se bojí, musí do lesa,” dodává Brož.

Grotesq pojal svůj eponymní debut jako cestu do vzpomínek a předkládá znepokojivý příběh o dospívání v industriálním městě, vyznává se z obsese Tumblrem a lásky k postpunku či Williamu Basinskému. Zcela autorské Grotesq o deseti skladbách představuje experimentální ambientní elektro utkané z umělých i organických zvuků, kytary i vlastního hlasu.

Narozdíl od Grotesq, druhý počin Agrose je o poznání měkčí a rytmičtější. Intimní abstrakce stvořené v bezpečí pokoje studentky FAMU, to je EP Vivid zpěvačky Elišky Lubojatzké alias Ellie Dandelion. Dreampopové melodie, zasněný hlas, citlivé abstrakce stoupající do éterických výšin doprovází klip níže.

V blízké budoucnosti Agrose chystají představit jedno další nové jméno a debutové album Ellie Dandelion. Tvorbu platformy je možné sledovat na Bandcampu, Instagramu či YouTubu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.