Echolokátor: LA Priest - Oino

Echolokátor: LA Priest - Oino

Zapomeňte na Daft Punk, zapomeňte na Tame Impala. Vtipálek LA Priest spojuje taneční nonšalanci s progresivně znějícími beaty, psychedelickým plážovým povalováním a eklektickým mixem retro motivů. Fantaskní estetika videoklipu k Oino vám může připomínat pouštní planetu z Hvězdných válek nebo výlety za dobrodružstvím do vyprahlých krajů.

Sam Dust, původně frontman již rozpadlé dance punkové britské formace Late of the Pier, loni vydal sólový debut Inji, na kterém definoval budoucnost psychedelického popu. Kamarád Connana Mockasina, který si může podat ruce s Arielem Pinkem nebo Unknown Mortal Orchestra skrze cit pro melodie a lásku k šedesátým letům, se zcela odklonil od stylu své domovské kapely. Cestoval po dalekém severu, nejen Islandem, a nahrávání elektromagnetických interferencí ho dovedlo až do Grónska. Přesto Inji zní spíše jako jeden z těch soundtracků léta. A láska ve všech podobách je tématem, co se nikdy neomrzí. I proto voláme po českém koncertě.

Komentáře

Související články

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.