Echolokátor: WWWINGS – Era (ft. Kastle, Born in Flamez & Gronos1)

Echolokátor: WWWINGS – Era (ft. Kastle, Born in Flamez & Gronos1)

Bylo, nebylo… příběh vzniku post-sovětských WWWINGS by v určitém směru mohl být vyprávěn formou pohádky. Kdyby pohádky vycházely z depresivní dystopie, byly by na pokračování a končily cliffhangerem v podobě exploze reproduktoru. Ale hezky popořadě.

WWWINGS jsou tři postavy povstávající z popela východu. Přesněji Kamčatky, Sibiře a Ukrajiny. Lit Internet, Lit Eyne a Lit Daw. Potkali se na síti. V hloubi cenzurovaného totalitního sociálního nástroje VK, kde založili blog. Následný projekt PHOENIXXX dávali dohromady na dálku prostřednictvím ruského instant messengeru Telegram.

„Naše hlavní inspirace není úplně zdraví prospěšná, žijeme v post-sovětských zemích a pro lidi s našimi zájmy a pohledy na svět je to velmi nekomfortní zóna. Nejde o samotné místo, naopak, zdejší přírodu máme rádi, jde o lidi, již těmto zemím vládnou. Překážky reálného života v téměř totalitních zemích nás ovlivňují, takže nejspíš proto zní naše skladby tak znepokojivě a depresivně,“ říká zakládající člen Lit Internet.

Era (ft. Kastle, Born In Flamez & Gronos1), budiž jedím z příkladů za všechny. Metalické resonance a digitálně pokřivená slova. Něco se chystá. Tam někde. Víš, že to musí přijít, ale nevíš, co je „to“ a kdy to bude. Zvuky se vynořují odnikud, jen aby opět zmizely nikam a byly nahrazeny zcela jinými. Skoky mezi dimenzemi neznáma dostávají jasnějších kontur zhruba v polovině skladby, ale to už tušíš, že „jasnější“ znamená v tomhle kontextu absurdní eufemismus. Výstřely z phaserů dostávají skoro taneční tempo a jejich kadenci utínají až útržky pravoslavného chvalozpěvu a basové pokřivení časoprostoru někde v dáli. Chceš víc!

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.