Velká novinka. Interpol v Praze. Poprvé. V pátek se začnou prodávat lístky a po posledních zkušenostech z Lucerna Music Baru, tedy z koncertů Marka Lanegana či nadcházejícího José Gonzaleze (vyprodáno) raději neváhat.
Mark Kozelek patří v posledních letech mezi jednoho z nejplodnějších písničkářů vůbec, po loňském kriticky opěvovaném albu Benji se vrátí už letos s novinkou pojmenovanou Universal Themes.
Americká post-punková formace Interpol zavítá v rámci samostatného koncertu poprvé do České republiky. Koncert se uskuteční 12. srpna v pražském Lucerna Music Baru. Předprodej vstupenek začíná tento pátek.
Portlandská formace Sleater-Kinney se letos po dlouhé přestávce vrátila s řadovkou No Cities to Love. A očividně se baví novými klipy, před několika týdny představila humorné dílko k titulní skladbě stvořené za pomoci jejich kamarádů (objevili se tam např. J Mascis z Dinosaur Jr. či herečka Ellen Page), nyní přidávají klip číslo dvě.
Po José Gonzalezovi se s novou deskou vrací i další švédský folkař, Kristian Mattson, známý spíše pod monikerem The Tallest Man On Earth. Na své čtvrté řadovce znovu objevuje nové zvukové možnosti. První skladbu Sagres si můžete poslechnout skrze soundcloud.
Letošní druhotina amerického písničkáře Joshe Tillmana (Father John Misty) získává jen ty nejlepší ohlasy. Množí se názory, že I Love You, Honeybear je tím, čím byla pro loňský rok nahrávka Benji od Marka Kozeleka.
Po čtyřech letech se vrací kapela Bena Gibbarda Death Cab For Cutie. Jejich novinka nese podivný název Kintsugi a oficiálně vyjde poslední březnový den. Už v polovině února kapela představila klip k singlu Black Sun, nyní zveřejňuje další skladbu s názvem No Room In Frame.
Musí to být pěkný pocit. Jako v podstatě neznámá kapela si vydáte skromně nahraný debut, ten se uchytí, skočí po něm významný label a vy se takřka přes noc stanete hudebníky, kteří mohou opustit zaměstnání a hudbou se živit.
Pod monikerem Alex G se skrývá mladý hudebník Alex Giannascoli. Je mu 21 let a je možná jedním z nejproduktivnějších písničkářů současnosti, který intenzivně a rád pátrá po zvucích.
Dnešní výběr TOP SONGU je trochu specifický, poslední deska Drive-By Truckers s názvem English Oceans mne zrovna úplně neuchvátila, přesto se tam ale našla písnička, kterou (s dalšími dvěma, které jsem do této výroční rubriky vybral) považuji za vrchol loňského roku.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.