Ostře sledované songy: Father John Misty - Nothing Good Ever Happens at the Goddamn Thirsty Crow

Father John Misty - Nothing Good Ever Happens at the Goddamn Thirsty Crow Father John Misty - Nothing Good Ever Happens at the Goddamn Thirsty Crow

Letošní druhotina amerického písničkáře a bývalého bubeníka folkových Fleet Foxes Joshe Tillmana (aka Father John Misty) získává jen ty nejlepší ohlasy. Množí se názory, že I Love You, Honeybear je tím, čím byla pro loňský rok nahrávka Benji od Marka Kozeleka (Sun Kil Moon). Podobnost je zřejmá, obě desky se vyznačují neobvyklou otevřeností, a zatímco Kozelek se na Benji rozhovořil o tématu smrti, Tillman se se svými niternými pocity a podivuhodnými příběhy obnažuje své novomanželce.

Nothing Good Ever Happens at the Goddamn Thirsty Crow určitě není nejlepší písní celé desky - nicméně vybrat tu správnou skladbu je opravdu těžké. Zatímco u prvotiny Fathera Johna Mistyho jsem se několikrát pozastavoval nad zbytečnou nevyrovnaností, kdy singly výrazně přečnívaly ostatní skladby, na druhotině je v tomhle ohledu vše v naprostém pořádku. Každá píseň zde má pevně dané místo.

Těžko předpokládat, zdali se deska uchytí i u nás, přece jen, její kvality tkví především v textech, které většina posluchačů tolik neřeší. Přesto by mohl zahraniční hype pomoci k tomu, aby Father John Misty získal desítky či stovky nových českých fanoušků - a třeba v budoucnu i přijel. Jeho koncerty alespoň podle YouTube záznamů vypadají opravdu skvěle. Zkuste.

Ostře sledované songy k vám posíláme každé pondělí v podvečer na naše facebookovém profilu.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.