Neo-psychedeličtí of Montreal nejenže skládají hudbu plnou neočekávaných melodických zvratů, zákrutů a odboček, teď navíc rozšířili bohatou sbírku svých (nezřídka surrealisticky laděných) videoklipů o nevšední novinku.
Punk rockoví Pipes and Pints se právě na několik týdnů zavřeli do studia, kde usilovně připravují svou druhou desku. Bude se skládat z deseti až dvanácti skladeb a vydání se plánuje na letošní říjen.
Už v úterý odstartuje české turné bývalého frontmana a zpěváka britské glam-rockové kapely Smokie, Chrise Normana. Smokie slavili největší úspěchy v sedmdesátých letech (do hudebních dějin se zapsali například skladbou Living Next Door To Alice).
Pondělní večer v pražském MeetFactory bude patřit triu Medeski, Martin & Wood, významným představitelům newyorské jambandové scény. Skupina u nás zahraje teprve podruhé, premiérově se českým posluchačům představila před sedmi lety.
Patti Smith je stále v nekončícím tvůrčím procesu. Poté, co vydala výběrové album Outside Society a sepsala vzpomínkovou knihu Just Kids (vyšla už i v českém překladu pod titulem Jsou to jen děti), podle níž se točí i film, oznamuje datum, kdy představí úplně novou desku.

Chcete-li být v Británii in, odhoďte hlučné elektrické kytary, zbavte se drog, vyvarujte se vulgarismů. Na žádná velká rocková gesta nikdo není zvědavý. Tak. Zasněte se, pořádně se nadechněte. A teď si vyberte –dream pop, nebo indie folk?

Hard rockoví Australané Jet se po jedenácti letech společného hraní rozhodli ukončit kariéru. „Po mnoha letech úspěšného skládání, nahrávání a koncertování bychom rádi oznámili, že už jakožto kapela dále nebudeme existovat,“ říkají k tomu Jet.
Loni v listopadu vydal irský písničkář Mark Geary svou čtvrtou řadovou desku. Novinka, na bookletu s fotografií tajuplného lesa v mlze, nese název songs about love, songs about leaving. Fanoušci irského folku si album vychutnají dvojnásob...
Konečně je zase na obzoru nové české album. Postarají se o něj temně indie rockoví Rara Avis. O novince, na níž muzikanti v těchto dnech pracují ve studiu, je zatím známo, že ponese titul Expectations (ano, fanouškovská očekávání jsou veliká).
Brazilská metalová formace Sepultura právě po celém světě (teď zrovna v Rusku) koncertně propaguje své aktuální album Kairos. V polovině června se kapela představí fanouškům i v České republice, a to hned v několika městech.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.