Patti Smith vydá v červnu nové album

Patti Smith Patti Smith

Patti Smith je stále v nekončícím tvůrčím procesu. Poté, co vydala výběrové album Outside Society a sepsala vzpomínkovou knihu Just Kids (vyšla už i v českém překladu pod titulem Jsou to jen děti), podle níž se točí i film, oznamuje datum, kdy představí úplně novou desku.

Bude se jednat už o jedenáctou řadovou desku, připomeňme, že zpěvačka a básnířka debutovala v roce 1975 dnes kultovním albem Horses. Letošní novinka vyjde 5. června pod názvem Banga a bude obsahovat dvanáct skladeb. Na začátku dubna už vyšel singl April Fool, na němž se podílel i Tom Verlaine, frontman punkových Television.

Z jakých inspiračních zdrojů se skládá mozaika nového alba Patti Smith? Úvodní skladba Amerigo odkazuje k plavbě Ameriga Vespugiho do Nového světa, uskutečněné roku 1497, Fuji-san připomíná nedávné japonské zemětřesení. Objeví se tu i pocta loni zesnulé zpěvačce Amy Winehouse (This is the Girl) nebo píseň věnovaná Johnnymu Deppovi k narozeninám (Nine).

Tracklist:

Amerigo

Fuji-san

April Fool

This is the Girl

Banga

Maria

Tarkovsky (The Second Stop is Jupiter)

Mosaic

Nine

Seneca

Constantine’s Dream

After The Gold Rush

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.