Kamil Grebeň, baskytarista slovenské kapely Vidiek, měl už dlouho plnou hlavu nerealizovaných hudebních nápadů. Rozhodl se proto pro sólový projekt – stále s baskytarou v ruce vystupuje pod jménem Hugo D'Gen.

Když jsme vás v lednu seznamovali s indie-folkovými Dry the River, tušili jsme v téhle partě muzikantů značný potenciál. Ale ani zdaleka jsme nemohli vědět, čím překvapí krátce před vydáním debutu.

Dream popové duo School Of Seven Bells vydává 28. února své třetí řadové album, Ghostory. Všech devět skladeb na albu propojuje příběh hrdinky Lafaye, jejíž život je prodchnut všemožnými duchy a přízraky.
Kdo chce mermomocí hudbu škatulkovat, pak ať si zapíše, že Poletíme? hrají punk-country. Ještě lépe ale poslouží vlastní definice kapely, občas se totiž prohlašují za „original banjo punk future jazz band".
Niki And The Dove, elektro-popové duo ze švédského Stockholmu, prozradilo detaily o debutovém albu. Jejich první dlouhohrající deska ponese název Instinct a vyjde 17. května. Naváže na úspěšné EP The Drummer z minulého roku.
Úterní večer patřil předávání cen Brit Awards. A bylo jasné, kterému hudebníkovi se klepala kolena nejvíc ze všech - teprve loni debutující písničkář Ed Sheeran se totiž objevil v nominační listině hned ve čtyřech kategoriích.
Newyorkští The Drums, post punkeři s melancholickou popovou duší, představují nový klip. Vznikl ke třetímu singlu z desky Portamento, vydané loni v září.
Že už znáte celou diskografii The Ramones nazpaměť? Že už vás tahle dlouho neživá partička nemá čím překvapit? Tak nastražte uši! Nakladatelství Maťa, specializující se na autory undergroundu, beat generation...

Britské elektronické duo Simian Mobile Disco ve složení James Ford a Jas Shaw připravuje nové album. Novinka Unpatterns, jejich čtvrtá deska, vyjde 14. května.

Dříve Nahoru po schodišti dolů band, teď s obnovenou sestavou už „jen“ Schodiště, si odškrtává osmadvacet let existence. Loni v listopadu vydala kapela u Indies Scope novou řadovou desku s titulem Roztoky.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.