V pátek 17. února zemřel ve věku 68 let Michael Davis, baskytarista proto-punkové kapely MC5. Jako příčina smrti se uvádí selhání jater.
Zahřejte se pořádnou dávkou 2 tone ska! The Chancers hlásají: „Stop pirátství, tady je naše hudba.“ To znamená, že celou svou diskografii umístili na bandcamp profil, kde jsou všechny desky zdarma k poslechu.

O tom, že velmi razantní psychedelici The Mars Volta chystají nové album, už jsme vás nedávno informovali. Zopakujme tedy, že novinka Noctourniquet, v pořadí šesté studiové album této kapely z Texasu, vyjde 27. března.

Blues-rockové trio z britského Southamptonu Band of Skulls má na kontě zbrusu novou desku s titulem Sweet Sour. Toto „sladkokyselé“ album navazuje na debut Baby Darling Doll Face Honey a na EP Friends.

Kill The Dandies! patří mezi několik málo domácích rock’n’rollových kapel, které si zvládly vybudovat nezaměnitelný výraz a image. Jejich garážově post-punkové melodie a přidrzlý projev si tu s nikým nespletete, což je základ všeho.
Američtí neo-psychedelici of Montreal nachystali na 7.února nové album. Devět skladeb pod souhrnným titulem Paralytic Stalks si můžete poslechnout díky serveru spin.com.
Pokud patříte mezi jednu z nejvýznamnějších amerických alternativních kapel, máte na kontě osm alb a na poličce v obývacím pokoji dvě Grammy, můžete si dovolit leccos. Třeba natočit klip s Pepkem námořníkem.
Indie-folkaři The Decemberists jsou v plné tvůrčí síle a hodlají ze sebe vydat maximum. Minulý rok v lednu upoutali pozornost albem The King Is Dead, v říjnu vydali EP Long Live The King a jaro bude ve znamení živé nahrávky.
Indie-rockové duo z Brightonu Blood Red Shoes chystá třetí studiové album. Laura-Mary Carter a Steven Ansell naplánovali den D, kdy vyjde novinka In Time To Voices, na 26. března.
Šedivé zimní dny v Praze opět oživí world music. Koncerty, které proběhnou od konce ledna do poloviny dubna, se budou už tradičně konat s razítkem Respect Plus. Vystoupí hudebníci a kapely ze všech koutů světa.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.