Podzim je protivné, zamlžené a sychravé roční období a málokdy s ním přichází něco povznášejícího. Světlou výjimkou je vydání debutového alba českobudějovických Vees. Při takovém indie rock’n’rollu se trhají dešťové mraky, taje jinovatka a rozpouští se mlha.
Otevřít album zaduněním gongu? Vskutku velkolepé. Dámy a pánové, jsou tady Kasabian. Po dvou letech od vydání West Ryder Pauper Lunatic Asylum teď představují svou čtvrtou řadovou desku Velociraptor!.

Pětičlenná rocková kapela z New Jersey, The Parlor Mob, vydává své druhé řadové album. Novinka k datu 11. října dostala název Dogs. Navazovat bude na tři roky starou debutovou desku And You Were A Crow.

Ve čtvrtek večer měl na MTV premiéru klip britské zpěvačky Adele k písní Someone Like You. Skladba je posledním singlem z veleúspěšného, letos v lednu vydaného alba 21. Video se natáčelo za brzkého rána na březích Seiny...
Zpěvačka Lenka Dusilová právě pracuje na svém čtvrtém řadovém albu. To se tak stane nástupcem zatím posledního sólového počinu Mezi světy (2005). O tři roky později vzniklo album s projektem Eternal Seekers...

Kytarista a zpěvák glasgowských Belle and Sebastian Stevie Jackson usoudil, že je čas naplno projevit svůj talent. Vydal proto sólové LP s titulem (I Can't Get No) Stevie Jackson.

Šestičlenná skotská indie rocková kapela Dananananaykroyd se rozhodla ukončit svou existenci. Vlastně na tak docela. Ještě předtím, než to úplně zabalí, odehrají v Británii všechny nasmlouvané koncerty říjnového a listopadového turné.
Leonard Cohen před týdnem oslavil už sedmasedmdesáté narozeniny, to mu však ani zdaleka nebrání v hudební činnosti. Momentálně pracuje na dalším řadovém albu, které by mělo být hotovo na sklonku letošního roku.
We Come In Pieces. Tak pojmenovali Placebo své nejnovější DVD, které nachystali na 31. října. Je na něm zachycen koncert z londýnské Brixton Academy, odehraný loni v září. Ale nezůstane jen u živé nahrávky.
Nedávno jsme vás lákali na poslech čerstvého domácího rock’n’rollu – českobudějovičtí Vees tehdy pověsili na internet singl Wooden People. To byla první vlaštovka (nebo snad bájná německá raketa V3?) z jejich připravovaného debutového alba Foe Dry.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.