20. 6. | 20:06. Červnová várka lístků na Psy-High

20. 6. | 20:06. Červnová várka lístků na Psy-High

Tajuplný festival Psy-High je na české poměry konceptuálně unikátní. Snaha o spojení přírody a umění s niternou duševní stránkou, zatajování line-upu do posledních chvil, zážitek na pomezí umění, rituálu a zhmotnění filosofie. „Setkávání s neznámem, tříbení schopnosti otevřít se novým zážitkům, boj proti společenské apatii a vytržení z každodenního automatismu,“ zamýšlí se organizátoři.

Ti nabídli dosud jen tři kapelní vodítka (Weedcraft, Core Belief, No.c), přislíbili elektronický program pod záštitou Punctum Krásovka, brněnských AVA nebo Letmo productions, mnoho divadelních a spirituálních doprovodných aktivit. Vše ostatní a podrobnější zůstává schováno pod rouškou jako součást strategie, kterou „se pokouší[me] narušit běžný způsob uvažování nad letními festivaly“.

Psy-High se letos bude konat počtvrté. Třetí týden v srpnu. A naposledy. Ve znamení ohně završí svou tematickou pouť po elementárních cyklech. Částečně zatopený lom kdesi za Plzní zažije částečné déjà vu a nabídne poslední vytržení z reality. Snad i proto se festivalová kvartalogie těší značné zvědavosti. Přesto se ještě další lístky dostanou do oběhu. Stane se tak v okamžiku protnutém magií čísel: 20. 6. ve 20:06. Bděte na značkách. A zvažte i případnou dobrovolnickou účast, za níž by organizátoři taktéž byli rádi.

Psy-High 2017, 16.–20. 8. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.