Psychedelický unikát Psy-High završí svůj cyklus

Psychedelický unikát Psy-High završí svůj cyklus Psy-High

Díl 4/4 – oheň. Po roční pauze se letos odehraje finální ročník festivalu Psy-High. „Z elementárního cyklu už nám zbývá jen oheň, kterým zároveň spálíme mosty a společně ukončíme myšlenku Psy-High,” vysvětlují organizátoři z promo skupiny /-\ (Slash Dash BackSlash).

Psy-High platí za významnou událost psychedelické kultury u nás, a nejinak tomu bude i letos. Je to jeden z těch festivalů, kde kecy o různorodosti programu a nevšedních zážitcích nejsou kecy, ale pravda. Přednášky o lucidním snění uprostřed lesa, ranní cvičení tai-či u břehu vody nebo třeba sítotiskové workshopy, to je jen malý výčet toho, co se (pohyblivém) zde odehrávalo v minulosti, pod záštitou nadšenců a dobrovolníků. Tento rok přibudou také divadla a více prostoru dostane DJ stage.

Festival se odehraje ve stejné lokaci jako v roce 2015, zhruba padesát kilometrů od Plzně. Lokace bude upřesněna účastníkům měsíc před konáním akce prostřednictvím e-mailu. Pořadatelé slibují lepší využití a zakomponování 7,5 hektarové plochy, jejíž součástí je i velká vodní plocha s průzračně čistou minerální vodou.

Co se hudební stránky týká, půjde o pro Psy-High typický mix žánrů, přičemž společným jmenovatelem je pochopitelně psychedelie. Zatím byly oznámeny tři kapely v čele s polskými slow stonery Weedcraft. Ty doprovodí dva české projeky No.c a Core Belief.

I přesto, že zveřejněných informací o finálním díle této unikátní akce není mnoho, zbývá v tuto chvíli k prodeji posledních pár lístků z celkových 420, tudíž není na co čekat – tahle událost už se znovu opakovat nebude. Doslova.

Psy-High 2017, jeden z lomů poblíž Plzně, 16.–20. 8. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.