Co večer, to jiné místo i žánr. #5 Prostor představí Aiko, Hellwanu či Vážný zájem

Co večer, to jiné místo i žánr. #5 Prostor představí Aiko, Hellwanu či Vážný zájem #5 Prostor

Opuštěná místa i přehlížená zákoutí představí #5 Prostor v Pražské tržnici. Pět site-specific vystoupení a příslib co večer, to jiný žánr. Vystoupí Aiko, HellwanaHLASkontraBAS a Floex a Never Sol s DJ sety. Kromě závěrečného koncertu Vážného zájmu jsou vystoupení zdarma přístupná.

„Chceme poukázat na pět opomenutých míst v areálu a vdechnout jim alespoň na chvíli život,” říká Šimon Kotmel z kulturní zahrádky Burza#4 v prostoru pražské tržnice. „Každé místo si samo říkalo o určitý způsob, žánr a styl – rapový koncert, jemnou hudbu, elektroniku nebo sólo show,” dodává. Hrát se bude v uličce mezi budovami, v bývalém skladišti kůží, na parkovišti, které se zanedlouho stane novým náměstím, anebo na místě plánovaného budoucího vchodu do tržnice.

Akce #5 Prostoru vyvrcholí koncertem platformy Vážný zájem v neorenesanční budově bývalé jateční burzy, flétnistka Sylvie Schelingerová a harfenistka Amelia Tokarska přednesou v sobotu v 18. září skladby Louise Spohra, Gabriela Fauré, Georgese Bizeta nebo Ástora Piazzolly.

#5 Prostor, Praha – Pražská tržnice, 14.–18. 9. 21


  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.