Agnes Obel již brzy představí Praze svůj svět mezi písničkářstvím a neoklasikou

Agnes Obel již brzy představí Praze svůj svět mezi písničkářstvím a neoklasikou

Když jsme se v září loňského roku rozplývali nad vydáním nové desky Agnes Obel, vznášeli jsme v závěru zprávy toužebné přání, že by mohla tato uhrančivá dánská klavíristka v rámci turné zavítat i k nám. Volání bylo vyslyšeno. Obel se představí 26. května v Paláci Akropolis.

„Atmosféricky hutný jako tvrzené sklo, ale přitom křehký natolik, že stačí kousek, aby se rozlétl v milion kousíčků.“ Tak jsme popisovali singl Golden Green a tak vyznívá i atmosféra celé desky Citizen of Glass. Dá se předpokládat, že podobnou náladu bude mít i koncert samotný. S nákupem lístků přitom není radno otálet. Již nějaký čas totiž mizí a dá se předpokládat, že o vystoupení jedné z nejvýraznějších představitelek dánského hudebního exportu, pohybující se na pomezí klavírního postklasického minimalismu a křehkého písničkářství s barokním nádechem, bude zájem. Kapacita Akropole přitom není, jak známo, bůhvíjaká. 

Agnes Obel, Praha – Palác Akropolis, 26. 5. 17

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.