Dánský klenot Agnes Obel dodržuje podzimní cykly, po třech letech vydá nové album

Dánský klenot Agnes Obel dodržuje podzimní cykly, po třech letech vydá nové album

Měli-li bychom vytvořit seznam nejuhrančivějších písničkářek současnosti, dánská múza Agnes Obel by byla mezi nimi. Drobná žena s neochvějně mocným hlasem, tvořící sakrální neoklasický folk kombinující zastřené klavírní melodie s barokní křehkostí komorních smyčců, se nyní hlásí se třetí deskou. Podzimní sychravost pilotních singlů přitom nepřekvapí, právě na podzim totiž Agnes Obel s oblibou své nahrávky vydává. Po Philharmonics (4. října 2010) a Aventine (30. září 2013) uzavře za pár týdnů další tříletý cyklus s Citizen of Glass (21. října 2016).

Nejnovější singl Golden Green má všechny atributy, které jsou pro hudbu Agnes Obel příznačné. Atmosféricky hutný jako tvrzené sklo, ale přitom křehký natolik, že stačí kousek, aby se rozlétl v milion kousíčků. Agnes chystá turné a my bychom byli velmi rádi, kdyby se nám přiblížila na dosah ruky.

TAG:

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.