Ai fen vydává debut, chystá křest a turné

Ai fen Ai fen

Ai fen je nový sólový projekt Eweliny Vlček-Chiu, hudebnice a producentky známé také jako polovina witchwave dua ba:zel. Po vydání prvních dvou singlů, screampopového As I Thought a meditativní skladby This Analog Desire (Makes Me Slow) následuje debutové album postforever, které pokřtí 27. února v pražském Punctum.

Na albu je deset skladeb, které krouží kolem experimentálního popu, probouzí screamo polohy, obsahující ambientní i techno prvky. „Album je meditací nad zráním a bytím multinacionální a mileniálskou ženou. Jeho název je anachronistické, nostalgické gesto k času, nesmrtelný boj mezi odrazy,” uvádí průvodní zpráva.

Po pražském křtu se Ai fen vydá na krátké tour společně s The Boiler, projektem rakouské umělkyně, teoretičky médií a aktivistky Kristiny Pia Hofer. Ta na svém posledním albu BODY=DEATH (2018) vyzývá v boj zranitelnosti a nejistoty vůči solidaritě a lásce, která přeroste potřebu soukromé a heteronormativní romantiky.

V doprovodu polské witchhousové producentky SKYOh hi bye, vedlejšího projektu Johany Novotné, pokřtí Ai fen svůj debut v Praze.

Křest Ai fen + Oh hi bye + SKY, Praha – Punctum,  27. 2. 20
Ai fen + The Boiler, Trnava (SK) – Unicon, 29. 2. 20
Ai fen + The Boiler + Johnny Geiger, Graz (AT) – SUB, 1. 3. 20
Ai fen + The Boiler, Brno – Bajkazyl, 4. 3. 20
Ai fen + The Boiler, Bratislava (SK) – Karloveská knižnica, 5. 3. 20
Ai fen + The Boiler, Linz (AT) – Willfred, 8. 3. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.