Arcade Fire uvedli nové skladby z Reflektoru v pořadu americké NBC

Arcade Fire, foto Edel Arcade Firefoto: Edel

Kolem Arcade Fire je letos nebývale živo. Už v prosinci minulého roku kapela hlásila přípravy nové desky, kterou provázela velmi sofistikovaná kampaň zahrnující například sérii grafických indicií umístěných ve městech po celém světě. Fanoušci shromáždili fotografie těchto indicií na Instagramu, poté, co se Arcade Fire k celé akci přiznali billboardem v New Yorku. Tím dlouhá historie Reflektoru neskončila, ale teprve začala.

Následovaly spekulace o tom, co se stane 9. 9. v 9 hodin, a zda bude na desce účinkovat i David Bowie. Nakonec kapela v onen dlouho očekávaný termín vypustila první singl Reflektor s videoklipem od věhlasného Antona Corbijna. Aby toho nebylo málo, skladba se dočkala i alternativního klipu v podobě interaktivního filmu, který můžete stále vidět na webu justreflektor.com, a to dokonce s pokyny v češtině. Ovládání je umožněno chytrým mobilem či webkamerou, pokud nemáte ani jednu z těchto moderních vymožeností, postačí klasická myš.

Začátkem září mohlo jen několik málo fanoušků slyšet nové skladby v montrealském baru Salsateque, a protože to stále byl čas před oficiálním vydáním kteréhokoliv singlu, pod pohrůžkou, že jakmile někdo bude přistižen při nahrávání či natáčení koncertu, bude z baru vyprovozen. Přesto skladba Reflektor na chvíli unikla na internet.

Další a další detaily postupně během září pronikly na veřejnost. Reflektor bude dvojalbum, které vyjde 29. října, jak kapela potvrdila již v červenci, níže najdete tracklist a David Bowie na něm skutečně hostuje. Arcade Fire se s ním sešli v jednom studiu v době, kdy Bowie nahrával svou letošní desku The Next Day a po vyřčení jeho obdivu nakonec došlo i na tuto malou spolupráci. Redaktor Rolling Stonu slyšel celou desku Reflektor v předstihu a udělil jí čtyři a půl z pěti hvězdiček. My si musíme ještě měsíc počkat.

Kapela představila kromě Reflektoru i další skladby naživo, naposledy v Saturday Night Live, kde zazněla poprvé píseň Afterlife a následném hodinovém speciálu Arcade Fire in Here Comes The Night Time natočeném pro americkou televizi NBC. Ten vypustila kanadská formace online ve dvacetiminutovém sestřihu, kde zazní tři další nové skladby Here Comes The Night Time, We Exist a Normal Person v záznamu ze zmíněného montrealského koncertu. A možná přijde i Bono...a také Ben Stiller a další herci, kteří si zahráli svou malou roli v tomto filmu.

Tracklist:

  

Vol.1

Reflektor

We Exist

Flashbulb Eyes

Here Comes The Night Time

Normal Person

You Already know

Joan Of Arc

Vol. 2

Here Comes The Night Time II

Awful Song (Oh Eurydice)

It's Never Over (Oh Orpheus)

Porno

Afterlife

Supersymmetry

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.