Audiovizuální projekt Videos pokřtí v sobotu svou trilogii o snech

Audiovizuální projekt Videos pokřtí v sobotu svou trilogii o snech

Točit konceptuální nahrávky u nás není časté. A točit konceptuální nahrávky, kde si významovou složku napůl rozdělují hudba a video, už vůbec ne. Audiovizuální projekt fotografa Radka Brousila s názvem Videos se však právě touto cestou vydal. Před nedávnem pak završil svou trilogii a 22. února ji jako Trilogy EP vydal u labelu Starcastic. A 5. března ji pokřtí v pražském klubu Neone.

Cílem Videos není vydávat dlouhohrající desky ani každý rok vysílat épečka. Jak naznačuje jejich název, jde jim o video singly – a to vydávané postupně, neukvapeně, s rozmyslem. Ten první, Run, vyslali už před dvěma lety. Druhý, s prozaickým názvem Two, před rokem. A poslední kousek do skládanky, Not Talk, pak před třemi měsíci. „Sny vše rozhýbaly a proměňují se tu v pulsující emotivní elektroniku, ve které je dostatek světla i neustálý pohyb vpřed. Hudební složka je tu totiž jen polovinou celého záměru. Videos nahlíží city skrze zvuk i obraz zároveň.“

Zmíněné EP je navíc obohacené o tři remixy. Postarali se o ně FVLCRM, Aid Kid a Isama Zing. Celou nahrávku si můžete stáhnout na bandcampu. Zadarmo, nebo za libovolně vysoký příspěvek. Na všechny tri video singly se pak podívejte na Vimeo.

Sobotní křest slibuje speciální doprovodnou vizuální show a after party v podání Aid Kida a Kewu.

Videos – křest Trilogy EP, Praha – Neone, 5. 3. 16

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.