Awali představují singl z nové desky, Giselle je „remixem“ starší Giselle

Awali, foto Josef Šobra Awalifoto: Josef Šobra

Česko-ukrajinské duo Awali, které balancuje na pomezí moderní klasiky a křehkého sofistikovaného popu, potvrzuje, že tvůrčí elán mu nechybí. Ani ne půl roku po debutovém Between Significant (ohlasy na desku hledejte v našem Bedekru) totiž bude křtít další nahrávku. Deska White Silence vyjde 27. června.

První vlaštovkou z ní je skladba Giselle a seznámený posluchač jistě ihned zbystří. Totožná skladba s totožným názvem se totiž nachází již na debutu, jediným rozlišujícím prvkem jsou nové aranže, doplněné o elektronické smyčky. Tímto zajímavým způsobem „seberemixování“ Awali jednak naznačují, že své písně nechtějí konzervovat, druhak předznamenávají již naznačovaný fakt – že na dalších deskách ustoupí instrumentálno a bude se více a více zpívat. „Tamara má obě varianty ráda, ale spíš ji více táhnou zpívané věci, protože to je pro ni nejvyšší míra upřímnosti,“ prozrazuje na adresu zpěvačky Tamary Shmidt její spoluhráč Aitcher Clark v jednom z dílů našeho Czech it. Je to dobře, či špatně? Konec června napoví...

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.