Beseda u Bigbítu uzavírá letošní line-up

Katarzia a jej frajeri, Bratislava, 12. 6. 14, foto Martina Mlčúchová Katarzia a jej frajeri, Bratislava, 12. 6. 14foto: Martina Mlčúchová

Přelom července a srpna se nejlépe vyplatí strávit v prostředí slovácké vesnice. V Tasově u Veselí nad Moravou se totiž odehraje další ročník Besedy u Bigbítu, již posedmé zaštítěné visegrádským grantem, a tudíž se zaměřující na hudbu z Česka, Slovenska, Polska i Maďarska. Organizátoři po první vlně (z níž bohužel odpadli srbští Repetitor) nyní doplňují seznam jmen, na která se můžeme těšit.

Podoby ruské elektronické scény představí Anton Maskeliade, u kytar pak zůstanou bluesrockoví americko-holandští tAngled Eye. Maďarskou vizitu rozšíří math-rockoví Rosa Parks, na které zní z Budapešti jen samá chvála, Slováci pak do vinařského ráje vyšlou písničkářskou divu Katarzii, Purist, Skuban Band či Chiki-Liki Tua.

Z rodné hroudy se pak představí početná řádka zářivých noviců i stálic české alternativy. Besedovat přijedou Tvrdý/Havelka, elektronický debutant Aid Kid (echo k jeho debutu zde), čím dál skloňovanější duo Mulholland Blue (věnovali jsme se mu podrobněji v rubrice Ostře sledované songy), dreampop s atmosférou předměstí Sundays on Clarendon Road, křehká písničkářka Ira Mimosa a mnoho dalších.

Těšit se navíc můžeme také na bohatý doprovodný program – autorská čtení tuzemských literárních nadějí, divadelní a jiné performance a v neposlední řadě také hudební přednášky. Pro kompletní přehled zavítejte sem.

Cena vstupenek zůstává stejná. V předprodeji je pořídíte za 546 Kč, na místě pak za 649 Kč. K dostání jsou i jednodenní lístky na sobotu, a to za 349 Kč.

Beseda u Bigbítu, Tasov u Veselí nad Moravou, 31. 7. – 1. 8. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.