Bokka se vrací, Cleo T. přijíždí poprvé: tajuplné divy zasáhnou Prahu

Bokka, Brno Bokka, Brno Leoš Horký

Futuristické klávesy a kytary, hymnické dívčí vokály a zvuk jako z jiného světa, který podtrhuje tajuplná pódiová prezentace. Bokka, poutavý projekt našich severních sousedů, se vrací do Česka. V rámci Euroconnections zahraje na konci března spolu s Cleo T.

„Málokterý polský projekt posledních let na sebe poutá takovou pozornost jako elektronický kolektiv Bokka. A není to jen tím, že jeho členové úzkostlivě skrývají svoji identitu - nedávají rozhovory a vystupují zásadně v maskách,” uvádí pořadatelé ke skupině, která se proslavila i v angloamerickém prostředí již svým debutem. Nové abum Bokka, druhé Don't Kiss And Tell z loňského podzimu, obdrželo ještě výraznější postpunkové kontury s bezmála gotický kabátek, uvádí z Paláce Akropolis. Jak vypadala její návštěva v rámci loňské zastávky, to shrnuje naše reportáž. V ní také naleznete odpověď na soutěžní otázku. 

Na konci března si v Praze odbude premiéru ještě v Berlíně usazená Cleo T. „V její tvorbě se pop napájí z divadelní atmosféry,” uvádí pořadatelé k zpěvačce původem z Paříže, která v Praze představí své právě vydané album Shine. Také v jejím případě pak lze očekávat výraznou vizuální složku. „Je to jako tradicionál, modlitba, volání po světlu a víře. Když přichází noc a všechno ztiší, potřebuješ jen zavřít oči a soustředit se na neviditelné síly, které udržují světlo naživu,“ vypráví o svém albu zpěvačka.

Ve spolupráci s Palácem Akropolis přinášíme soutěž. Do pátečního večera můžete svou odpověď poslat na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a doufat, že na vás padne štěstí. Ve hře jsou dvakrát 2 vstupy.

Soutěž: Která skladba je považována za zatím největší hit Bokka?
Answer Me
Town of Strangers
We All

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.