Bokka, Brno Bokka, Brno Leoš Horký

Bokka se vrací, Cleo T. přijíždí poprvé: tajuplné divy zasáhnou Prahu

Futuristické klávesy a kytary, hymnické dívčí vokály a zvuk jako z jiného světa, který podtrhuje tajuplná pódiová prezentace. Bokka, poutavý projekt našich severních sousedů, se vrací do Česka. V rámci Euroconnections zahraje na konci března spolu s Cleo T.

„Málokterý polský projekt posledních let na sebe poutá takovou pozornost jako elektronický kolektiv Bokka. A není to jen tím, že jeho členové úzkostlivě skrývají svoji identitu - nedávají rozhovory a vystupují zásadně v maskách,” uvádí pořadatelé ke skupině, která se proslavila i v angloamerickém prostředí již svým debutem. Nové abum Bokka, druhé Don't Kiss And Tell z loňského podzimu, obdrželo ještě výraznější postpunkové kontury s bezmála gotický kabátek, uvádí z Paláce Akropolis. Jak vypadala její návštěva v rámci loňské zastávky, to shrnuje naše reportáž. V ní také naleznete odpověď na soutěžní otázku. 

Na konci března si v Praze odbude premiéru ještě v Berlíně usazená Cleo T. „V její tvorbě se pop napájí z divadelní atmosféry,” uvádí pořadatelé k zpěvačce původem z Paříže, která v Praze představí své právě vydané album Shine. Také v jejím případě pak lze očekávat výraznou vizuální složku. „Je to jako tradicionál, modlitba, volání po světlu a víře. Když přichází noc a všechno ztiší, potřebuješ jen zavřít oči a soustředit se na neviditelné síly, které udržují světlo naživu,“ vypráví o svém albu zpěvačka.

Ve spolupráci s Palácem Akropolis přinášíme soutěž. Do pátečního večera můžete svou odpověď poslat na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a doufat, že na vás padne štěstí. Ve hře jsou dvakrát 2 vstupy.

Soutěž: Která skladba je považována za zatím největší hit Bokka?
Answer Me
Town of Strangers
We All

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.