Boris Carloff chystá projekt, v němž propojí elektroniku s moderní klasikou

Boris Carloff, Valašský špalíček 2013 Boris Carloff, Valašský špalíček 2013 Libor Galia

Boris Carloff a komorní smyčcový orchestr? Když před pár týdny hudebník-perfekcionista a producent bez většího vysvětlení zveřejnil na svém facebookovém profilu obrázek čtyř smyčcových nástrojů, vyvolalo to v mnohých jistě mnoho zvědavosti a otázek. Nyní začíná být konečně trochu jasněji. Osobitý elektronik totiž chystá další etapu své tvorby – projekt, v němž se vhrne do čím dál oblíbenější hudební formy a propojí moderní vážnou hudbu s elektronickými samply.

Určitý mezistupeň své hudební optiky naživo představí již 19. listopadu v MeetFactory. To totiž vystoupí v rámci Movefestivalu společně se smyčcovým Amolamúsica Quartet a dodá tak svým skladbám z dvou chválených alb The Escapist (2012) a Morphosis (2014) nové kabáty. „Nejvíce práce vyžaduje přepsání jednotlivých partů do not, a i když přípravě věnujeme už tři týdny, aktivit bude stále hodně až do samotného koncertu,“ přibližuje Carloff.

Ten večer vystoupí taky maďarský producent IAMYANK, solitér, vytvářející instrumentální elektronické mámení za pomoci kytary, bicích, syntezátoru a samplů. Atmosféru pak videomappingem dokreslí kolektiv Visualove.

Boris Carloff & Amolamúsica Quartet + IAMYANK, Praha – MeetFactory, 19. 11. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.