Britští Crippled Black Phoenix již zítra na Sedmičce

Crippled Black Phoenix, foto myspace.com/crippledblackphoenix Crippled Black Phoenixfoto: myspace.com/crippledblackphoenix

Dva roky po své české premiéře představí v Praze svou novou desku britská formace Crippled Black Phoenix. Koncepční album, rozdělené do tři celků, nese název (Mankind) The Crafty Ape a dosud sklízí vesměs pozitivní recenze. Jako předkapela vystoupí česká skupina Rouilleux.

Crippled Black Phoenix vznikli roku 2004, když se dali dohromady Justin Greaves z Electric Wizard a Dominic Atheson z post-rockových Mogwai. Jejich debut vyšel o tři roky později, ten pak následovala ještě deska I, Vigilante a již zmiňovaná novinka.

Kapela si přímo hoví v hudební rozmanitosti a tak v její hudbě můžeme naleznout stopy post-rocku, progresivního rocku či třeba freak-folku. O jejich umění se můžete přesvědčit zítra od osmi hodin na pražské Sedmičce.

Crippled Black Phoenix + Rouilleux, Praha - Klub 007 Strahov - 28. 3. 12

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.