Cenu Vinyla za rok 2015 si zasloužili Dizzcock, Aid Kid a kompilace Jdi a dívej se

Cenu Vinyla za rok 2015 si zasloužili Dizzcock, Aid Kid a kompilace Jdi a dívej se

Jestli něco slouží jako kompas pro dobrou orientaci na domácí alternativní scéně, je to Vinyla. I letošní nominace byly napěchované výraznými jmény. Třiadvacetičlenná porota ale mohla rozdat jen tři ocenění – tři designové vinyly. Po dnešním slavnostním večeru je jasno, kdo si je zasloužil nejvíc.

Nejlepší letošní album nahrál Dizzcock. Jeho dlouhohrající debut Elegy of Unsung Heroes, vystavěný z beatových kompozic a ovlivněný grimem i undergroundovým hiphopem, vyšel na labelu Red for Colourblind. Dizzcock za sebou nechal Květy, Kittchena, Gurun Gurun i Please The Trees.

Vinylu za Objev roku si může každý den s láskou oprašovat přemýšlivý a snivý elektronik Aid Kid. Jeho eponymní debut porazil syrové městské básnění Dětí mezi reprákama a lo-fi folkové/popové melancholiky Dalekko.

Toto album má své místo i v našem Bedekru.

"Aid Kid, jak ostatně sám přiznává, nechce v prvé řadě roztančit, nýbrž donutit posluchače k soustředění, zamyšlení. To se mu díky mnohovrstevnatosti rozprostřené od ambientních, chillwaveových ech po intenzivnější rozštěpené glitchové fragmenty daří," napsali jsme o něm.

Cenu v kategorii Počin roku si odnesla kompilace Jdi a dívej se, která shromáždila sedm black metalových kapel s kořeny v hard core/punkové scéně. Nominován byl také festival Ostravské dny nové hudby a kompilace Hommage à Jiří Bulis.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.