Ceny Apollo a Vinyla oznámily nominace, vévodí jim Čáry života, Povodí Ohře a Tomáš Palucha

Povodí Ohře, Soulkostel Povodí Ohře, Soulkostel Libor Galia

Ceny Apollo, udělující cenu album roku, a Ceny Vinyla, poklona hudebníkům, které předchází pověst skvělých koncertů, ale také inspirativní nová jména a aktivity na české nezávislé hudební scéně, ohlásily nominace. Dominují jim debutující Čáry života, Povodí Ohře a Tomáš Palucha. Počin roku připadne Wrongu, BCAA, nebo ZVUKu. Vyhlášení obou cen proběhne postupně v únoru v Praze.

Jako první své nominace zveřejnila Cena Apollo. V seznamu čteme Čáry života: Stínítko, Floex & Tom Hodge: A Portrait Of John Doe, Manon Meurt: MMXVIII, Tomáš Palucha: Čaro, Povodí Ohře: Povodí OhřePris: Naše večery a WWW: Neutopíš se dvakrát v téže řece. Vyhlášení proběhne na konci února v pražské MeetFactory, ten večer bude moderovat brněnská písničkářka Mucha.

„Všichni nominovaní hudebníci mají podobné šance a představují to nejlepší, s čím jsem se letos na klubových i festivalových pódiích v Česku setkal. Současně mám radost z velkého žánrového rozptylu vybraných umělců,” říká koordinátor Cen Vinyla Pavel Uretšlégr. Ceny Vinyla album roku vyberou mezi trojicí Čáry života, Tomáš Palucha a Povodí Ohře. Objev roku připadne jednomu z projektů Market, Bílej kluk či Čáry života

Z nominací na počin roku Vinyla uvádí kolektiv Wrong, který intenzivně popularizuje špinavé techno, ZVUK, nezávislá platformy podporující vzdělávání, tvůrčí dialog a realizaci projektů v oblasti elektronické hudby a zvukového umění, platforma BCAA, úspěšná je zejména v posouvání hranic klubové hudby směrem k vizuálnímu aktivismu.

V případě slavnostního večera Vinyly je již potvrzeno vystoupení Floexe a britského producenta Toma Hodge, s nimž jsme v ohledu k nominovanému albu vedli také rozhovor. Samostatné koncerty v Lucerně odehrají dvě z nominovaných kapel a tradičně pokřtěn bude i výroční vinyl s nominovanými projekty. V případě Ceny Apollo budou další informace teprve oznámeny.

Ceny Vinyla, Praha – Lucerna Music Bar, 13. 2. 2019
Ceny Apollo, Praha – MeetFactory, 27. 2. 19 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.