Charlie Straight končí, kapela oznamuje dlouhodobý rozchod

Charlie Straight, foto Lukáš Dvořák Charlie Straightfoto: Lukáš Dvořák

Hudební sen nadějné třinecké indie popové kapely Charlie Straight je, zdá se, u konce. Členové oznámili, že si dají nespecifikovaně dlouhou přestávku, opatrně ale mluví spíše o úplném konci. S fanoušky se loučí novým videoklipem k písni Crush on a Hooligan.

Na vině nečekaného rozchodu jedné z nejvýraznějších českých nezávislých kapel poslední doby jsou déle trvající neshody a názory o směřování kapely do budoucnosti a celkově špatná atmosféra mezi jednotlivými členy. Cesty držitelů cen Anděl či Český slavík se tak po sedmi letech a dvou úspěšných albech (She's a Good Swimmer z roku 2009 a Someone With A Slow Heartbeat z roku 2012) rozcházejí. Paradoxně zrovna v době, kdy se jim začalo dařit prorážet v zahraničí, což byla vždy neutajovaná ambice kapely.

Za těch sedm let jsme spolu zažili neuvěřitelné věci, které nás formovaly. Lidi se ale mění, takže je přirozené, že se každý z nás posunul jinam a naše vize o tom, kam by měla kapela směřovat, se rozešly. Takže v poslední době bylo stále těžší se domluvit na zásadních věcech,“ vysvětluje situaci uvnitř Charlie Straight baskytarista Jan Ciencala.

Jednotliví členové kapely se budou i nadále věnovat muzice, ani jeden z nich však po vzájemné domluvě celé čtveřice hudebníků nebude vystupovat pod názvem Charlie Straight. Klávesista Michal Špulák se chce zaměřit na skládání filmové hudby a spolupráci s tanečníkem Yemim A. D., frontman Albert Černý pak bude pokračovat s bubeníkem Pavlem Pilchem. „Podle mě by měl člověk dělat věci v životě na sto procent a nebát se změny. Budu psát písničky, zpívat a žít hudbou naplno, s bubeníkem Pavlem Pilchem už pracujeme na něčem novém,“ prozrazuje Černý.

Charlie Straight se s fanoušky rozloučí posledními třemi koncerty a přidávají také videoklip k nové písni Crush on a Hooligan, v níž si hudebníci prohodili nástroje a kterou natočili na ostravských Bazalech.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.