Cítím se jako Ulrike Meinhof, říká v titulu své knihy Zuzana Fuksová z ČokoVoko

Cítím se jako Ulrike Meinhof, říká v titulu své knihy Zuzana Fuksová z ČokoVoko

Čeští hudebníci před Vánoci píší o sto šest. Dalším do řady je polovina recesního anti-hiphopového dua ČokoVoko, Zuzana Fuksová. Té právě vychází u „dramaturgicky“ ojedinělého malého nakladatelství Fra kniha Cítím se jako Ulrike Meinhof. Pod obálkou, která si vypůjčila jméno slavné německé levicové aktivistky a teroristky, zakladatelky Frakce Rudé Armády, se nachází číslovaný soubor facebookových statusů a tweetů, který jednak dává nahlédnout do autorčiny cynické perspektivy, jednak přináší trefně odpozorovanou pestrost i šeď okolního světa.

„Odposlechy, výpisky, přísahy a poselství. Popisy prokrastinace, dopisy taťkovi, cestopisy v pěti řádcích (Bombaj, Syndey, Taipei aj.), trochu delší podpisy (Zuzana se přidal/a/ ke skupině Sexy Jews). Nonstop jazyková poradna bez rad. Praha, Brno, Berlín. Definice chudoby (nejmíň 8 pokusů),“ říká anotace knihy.

Dodejme jen, že uskupení ČokoVoko se již delší dobu vyskytuje ve stavu tvůrčího kómatu, z něhož se na krátko probudilo naposledy před rokem u příležitosti kampaně proti rakovině.

 

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.