Čtvrtý ročník festivalu Okolojeles přináší více muziky a přidává den navíc

Okolojeles nb.3 Okolojeles nb.3 Zuzana Šestáková

Poslední červencový víkend se uskuteční už počtvrté festival Okolojeles, který proběhne v přírodním kulturním areálu Doubí u obce Nárameč v okrese Třebíč. Letošní ročník přináší hned několik změn. Oproti předchozím letům se program protáhne na dva dny a přibude také druhá scéna ve stanu šapitó. „Chceme návštěvníkům nabídnout ještě bohatší hudební výběr,“ uvádí dramaturg a jeden ze zakladatelů Tomáš Palát (více o festivale slovy organizátorů se dočtete i v našem loňském Festview). A o bohatý program letos určitě nebude nouze, programová nabídka se rozrostla na dvě desítky účinkujících, jejichž bohatý žánrový rozptyl se pohybuje od experimentálního elektra přes rap až po psychedelický folk.

Do  přírodního areálu Doubí tak zavítá například Sýček, aktuálně jeden z nejskloňovanějších objevů tuzemské scény, se svou kytarovou psychedelií s kořeny v kraut-rocku nebo zástupci tzv. socka rapu Edosh a Násilník, kteří předvedou, že i českej rap může být real. Mezi hlavní tahouny festivalu patří česko-italské duo Oswaldovi s minimalistickou produkcí odkazující k americkému blues-rocku, dále projekt Koonda Holaa v režii světoběžníka Kamila Krůty, který během své hudební kariéry spolupracoval se členy The Stooges nebo s královnou newyorského no wave Lydií Lunch a v neposední řadě regionální stálice Permon Balet Superstar se svým po dvě dekády pilovaným post-hardcorem. Druhé festivalové pódium bude mít v režii brněnský label NONA Records, který potěší všechny příznivce elektronických krabiček a syntezátorů. Během dvou dnů se v šapitó stanu vystřídá téměř desítka interpretů, kteří se postarají o zábavu až do ranních hodin.

Kromě žánrově rozsáhlé hudební produkce bude po dobu konání akce součástí i pestrý doprovodný program. Prostředí festivalového areálu opět zpříjemní forest art, tedy výtvarné a světelné intervence místních začínajících umělců do lesního prostředí. Na místě bude také tetovací týpíčko, dojde i na autorská čtení nebo na představení alternativního bio-divadelního spolku Napříč.cz.

Okolojeles nb.4, Nárameč – Doubí (u Podstránského rybníka), 27.-29.7. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.