DachaBracha na novém albu ukazují, jak zní různé kouty Ukrajiny

DachaBracha na novém albu ukazují, jak zní různé kouty Ukrajiny

Co se stane, když propojíte ukrajinský folklor, atmosféru nekonečných halucinačních skladeb Jima Morrisona a vůli k experimentu? Zrodí se originální hudba, kterou má na svědomí nejvýznamnější ukrajinská kapela současnosti, DachaBracha

Nepřehlédnutelná čtveřice (a to nejen díky vysokým čepicím) vdechuje nový život zapomenutým folklorním písním a s úctou k historickému materiálu je balí je do nápaditých aranží. Sklízí díky tomu obrovské úspěchy po celém světě.

Pro kapelu nebylo jednoduché najít ve svém přeplněném diáři čas k nahrávání alba, proto novinka přichází až po šestileté pauze. Deska se jmenuje Шлях, což v ukrajinštině znamená cesta. Název není náhodný, úzce totiž souvisí s konceptem alba. DachaBracha na něm cestují po Ukrajině a různé části země vždy představují jednou skladbou. Шлях je pestrou mozaikou s mytickým, rituálním, meditativním nádechem.

Jestli se chcete s kapelou a situací v ukrajinské alternativní hudbě seznámit blíže, klikejte na náš rozhovor, který vznikl zhruba před rokem.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.