Pohoda 2022 v plné polní. Letiště uhranou Nick Cave, Black Midi, Yves Tumor či Black Pumas

Pohoda festival Pohoda festival foto: Nela Bártová

Po dvou a půl letech nejistoty a pandemických „alternativních“ ročnících Pohoda in the air a Pohoda on the ground přichází slovenský festival opět se svou plnohodnotnou podobou a line-upem nabitým velkými jmény z řad stálic jako jsou Nick Cave & the Bad Seeds, The Libertines nebo Metronomy, ale v hudebním programu figurují i relativně čerstvé hvězdy světové scény.

V létě čekají návštěvníky trenčínského letiště hvězdy britské progrese Black Midi a Black Country New Road (ačkoliv již bez svého dosavadního frontmana Isaaca Wooda), mladí pankáči Shame, britský grimeový rapper Slowthai, psychedeličtí Black Pumas z texaského Austinu, post-punkoví Squid z anglického Brightonu nebo původem floridští experimentální chameleoni Yves Tumor. „Festival pripravujeme v podobnej verzii ako v roku 2019, kapacita ostáva limitovaná na 30.000 návštevníkov, samozrejme,“ dodává ředitel Michal Kaščák.

Své zastoupení budou mít na Pohodě také umělci z Ukrajiny, vedle českých zastávek v Praze (31.5., Roxy) a Brně (2.6., Fléda) v Trenčíně vystoupí rapperka Alyona Alyona a také kvarteto Dakha Brakha, které proslulo tvorbou inspirovanou lidovou hudbou různých etnik.

Na tanečních stagích si neodpočine jediná „dancing shoe“, výrazným zářezem letošního line-upu je původem britská DJka a producentka Paula Temple, v posledních deseti letech spjatá s berlínskou techno scénou. V přehlídce elektronických umělců vyčnívá také představitel druhé vlny detroitského techna Richie Hawtin, australský DJ a producent Flume či francouzské duo Acid Arab mísící elektroniku s orientálními a severoafrickými vlivy. Z legend hudební historie si tentokrát Pohoda vybrala hiphopový kult Grandmaster Flash.

Domácí tvorbu zastoupí rappeři Boy Wonder a KVLT CREW (v níž se spojují Fvck_Kvlt, Edúv Syn, Paris a Žakhéles) nebo 52 Hertz Whale, syntpopoví post-punkeři, kteří reprezentovali Slovensko také na letošním showcaseu Eurosonic Noorderslag. České umělce však Pohoda přivítá také, bude mezi nimi Iva Bittová s kapelou Dunaj a Midi Lidi se speciálním projektem Nemoderný chalan, v němž spolu s Lacem Lučenicem přehrají naživo průkopnické album Mekyho Žbirky z roku 1984 při zahájení festivalu. Kompletní line-up a všechny potřebné informace nabízí festivalový web

Pohoda 2022, Trenčín – letiště, 7.–10. 7. 22

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.