DachaBracha pracují na novém albu, shání videa ukrajinských měst i hor

Na loňském OFFu nám učarovali. Energický a snad až jaksi archetypální projev trojice žen a jednoho muže propojil posluchače v nekontrolovaně roztančený dav. Tohle vystoupení ukázalo, že ačkoli dnešní doba (a taky vkus) protežuje elektroniku a umělé zvuky počítačů, folklór má na scéně pořád svoje nezastupitelné místo.

Čtveřice z Kyjeva, která k ukrajinským lidovkám přistupuje s úctou k tradici, ale zároveň se nebojí starou hudbu odít do moderního (třeba hip hopového) hávu, právě připravuje nové album. Jeho pracovní název zatím zní Шлях, tedy Cesta. DachaBracha mají totiž v plánu koncepci alba pojmout jako hudební cestu po Ukrajině, od Krymu až po Karpaty.

Aby jejich projekt mohl dospět svého široce pojatého audiovizuálního cíle, žádají fanoušky, zda by jim neposlali videa z cestování po ukrajinských horách, kopcích, lesích, městech a vesnicích. Nasbíraná videa by se pak měla spojit do filmu, který novou hudbu doprovodí. Zapojíte se?

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.