Das Traum von Linz. Ars Electronica bude zkoumat chyby v umění

Sempookin Quartette, Ars Electronica 2017 Sempookin Quartette, Ars Electronica 2017 Florian Voggeneder

Když jsem byla v Linci poprvé, obeslala jsem své blízké velmi nevkusným pohledem s nápisem Das Traum von Linz. To bylo v létě. Ale brzy přichází podzim a další návštěva Rakouska se stává nevyhnutelnou. Budou experimenty, večírek a budou se posouvat hranice představivosti. Jako každoročně, i letos rakouský Linec otevře akademický rok oslavou vědy a umění v industriálním komplexu POSTCITY. Další ročník festivalu Ars Electronica se zaobírá chybou jako materiálem a prostředkem k tvorbě, nese podtitul Error – The Art of Imperfection. Vedle množství výstav, workshopů, konferencí nebo sympozia, do programu neodlučitelně patří i všechny formy digitální hudby.

Ačkoli se line-up stále ještě tají, není pochyb, že bude z čeho vybírat. Ars Electronica tradičně představuje to nejzajímavější ze světa digitální hudby. V minulých letech vystoupili umělci jako japonští Sempookin Quartette, vizuální umělkyně Maki Namekawa nebo rakouská skupina performerů Silk Fluegge.

Kromě velkolepého Openingu, během kterého se představí nejúspěšnější současní VJs, bude jedním z vrcholů hudebního programu sobota s programovou sekcí Sonic Saturday zaměřenou na velmi sofistikované formy digitální hudby a soundart. K vidění bude také výstup ze symposia Soukromé Univerzity Antona Brucknera, ten nás plynule naladí i na další večer nesoucí název Big Concert Night, který bude ve jménu vystoupení Orchestru Antona Brucknera pod vedením oceňovaného dirigenta Marcuse Poschnera.

I ostatní dny festivalu ale budou mít co nabídnout. Aktuální informace či inspiraci hledejte na stránkách festivalu

Ars Electronica, Linec (AT) - POSTCITY, 6. – 10. 9. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.