Duo Sea + Air okouzlí svou nástrojovou hrou a zpěvem Prahu

Už příští neděli, 26. 5., předvede v pražském Lucerna Music Baru své umění duo Sea + Air z Německa. Jedná se o manželskou dvojici, kterou tvoří německý hudebník Daniel Benjamin a jeho žena, řecká tanečnice Eleni Stavros. Svou hudbu inspirovanou Johannem Sebastianem Bachem a experimentálním berlínským krautrockem vytvářejí jen ve dvojici s pomocí mnoha nástrojů, jako je kytara, cembalo, pedálové varhany, bicí a zvonkohra.

Sea + Air v minulosti předskakovali například Sufjanu Stevensovi, The White Stripes nebo Whitney Houston. Na kontě mají zatím jedno album, které se jmenuje My Heart's Sick Chord a představili ho českému publiku na loňských Colours of Ostrava. Tentokrát si Sea+Air zahrají v prostředí klubu jako hlavní hvězdy a jejich předskokankou bude česká písničkářka a herečka Studia Ypsilon Jana Šteflíčková. Její tvorba se pohybuje mezi folkem, jazzem, blues, rockem a není jí cizí ani country nebo americký folk 60. let. V roce 2010 si zahrála před Johnem Mayallem.

Vstupenky na koncert seženete za 180 korun v obvyklých předprodejích nebo na webu Lucerna Music Baru. Na místě budou stát 220 korun.

Sea + Air + Jana Šteflíčková, Praha – Lucerna Music Bar, 26. 5. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.