Desátá Vinyla ohlásila nominace. Mezi počiny roku je Jednota Kalvárie, Sing Sing Revolution či Divnosti

Jednota Kalvárie Jednota Kalvárie Libor Galia

Vinyla ohlásila nominace. Na desku roku je nominovaná Amelie Siba s Dye My Hair, která má zároveň nominaci jako objev roku, Black Tar Jesus s Year Insane, Květy s albem Květy Květy a Tábor s Liebe. Na objev roku jsou dále nominovány projekty 58G, Člověk krve a Tábor. Počiny roku jsou dle porotců Vinyly aktivity labelu Divnosti, koncert Jednota Kalvárie a kompilace Sing Sing Revolution Vol. 1. Slavnostní vyhlášení cen včetně udělení nového ocenění pro mladé publicisty se má odehrát 24. února 2021 v pražském Lucerna Music Baru.

Aktualizace 28. 1. 2021: Předávání cen včetně tří živých koncertů 58G, Amelie Siba a Black Tar Jesus proběhne ve streamovaném programu online. Přímý přenos lze sledovat 24. 2. od 20:00 na facebookové stránce Vinyly a dalších platformách.

„V Počinu se suverénně prosadila také publikace Všechny kočky jsou šedé od Karla Veselého a Miloše Hrocha, její autoři se ale vzhledem ke členství v radě Vinyly nominace vzdali,” doplňuje za koordinátory cen Tomáš Grombíř. „Uplynulý rok přál albům, která se věnují mezilidským vztahům. Dlouhé období pandemie důležitost zdravých vztahů ještě prohloubilo, jsou potřebné pro začínající i zkušené hudebníky, pro každého z nás,” dodává k nominovaným Pavel Uretšlégr. Mezitím nabízíme k přečtení rozhovor s nominovanými Květy, popřípadě loňský rozhovor Apollo vs. Vinyla

Vinyla 2020, Praha – Lucerna Music Bar, 24. 2. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.