Epigon atlantské scény OG Maco uhrane Brno

OG Maco OG Maco

OG Maco před několika lety oslnil svět minimalistickým singlem U Guessed It, který v současnosti na Youtube dosahuje více než 50 milionů zhlédnutí. Po něm následovalo několik mixů. V polovině minulého roku vydání debutového alba zabránila autonehoda, při níž rapper utrpěl těžká zranění hlavy a dokonce přišel o oko. Zatímco se OG zotavoval ze zranění, vydání se posunulo na léto. To ale neznamená, že by mělo brněnské publikum zůstat ušetřeno zážitku zaručenému hudebním crossoverem kombinujícím nespočet žánrů.

Maco Mattix alias OG Maco přiveze na Flédu svůj temný rap prodchnutý syrovým prostředím atlantských ulic. Kriminalita, drogy, policejní brutalita a další témata se zrcadlí v jeho textech a kombinují se s energickou performancí rappera z amerického jihovýchodu. Vliv na jeho hudbu neměla pouze atlantská hiphopová scéna, ale rovněž hardrock Black Sabbath. V posledním počinu Lord of Rage se tak za zvuku drsných beatů střídaných odměřeným minimalismem a progrockovými motivy vypořádává s tématy sužující Atlantu a její mladou černošskou komunitu, kterou chce, jak sám říká, vysvobodit z touhy po kariéře a vrátit jí ztracenou svobodu. „Často jsem byl naštvanej, a vztek je občas moje vášeň,” uvedl loni OG Maco v rámci rozhovorů k tomuto počinu. „Chci motivovat děcka, aby se to naučili ovládat, aby používali vztek jako motivaci, a ne jako sebezničující nástroj. Protože emoce jako je vztek tě můžou zničit.

Rappera na Flédě doplní neméně kvalitní česká produkce spadající pod label BiggBoss – rapper Maniak a DJ Alyaz.

OG Maco + Maniak, DJ Alyaz, Fléda – Brno, 7. 3. 16

 

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.