Éterické bahno snů. Nadja se vrací do Prahy, přidává se Daniel Meier a Václav Dobiáš

Nadja Nadja Andrea Petrovičová

Dreamsludge: tenhle popis hudby kapely se prý Nadja zamlouvá nejvíce. Ve snaze popsat kanadsko-berlínské duo byly vymyšleny i další nálepky, ale právě tahle patřičně vystihuje světy, které Aidan Baker s Leah Buckareff zkoumá. Bahno snů, kde se éterický shoegazový opar prolíná s hutným doom metalem, se rozprostře v pražském Chapeau Rouge 24. dubna.

Kytarové smyčky a basové linky načrtávají nekonečné fantaskní pláně, které budí střídavě úžas a děs. Za více než patnáct let má Nadja na kontě desítky alb, splitek, kolaborací, Baker samotný pak přidal další sólově, s Caudal, Hypnodrone Ensemble, Noplace Trio, B/B/S/ a jinými.

Jako předskokan se představí Václav Dobiáš, jinak též kytarista Unitra Diora nebo v posledních letech jako one-man projekt Sweeps 04. Jestliže na těžkotonážní a surový drone doom pár expertů máme, na tu abstraktnější a melancholičtější polohu byste hledali marně. Daniel Meier je z jiné generace i scény, ale co mají společného, je obdivuhodná skromnost a oddanost hudbě. Houslista, zkoumající krajní možnosti svého nástroje, předvádějící melodiemi překypující variace, elektro-akustické ohledávání jednotlivých zvuků.

Nadja + Daniel Meier + Václav Dobiáš, Praha – Chapeau Rouge, 24. 4. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.