Fever Ray udeří na Prahu, představí své aktuální Plunge

Fever Ray Fever Ray

Jen co se jsou The Knife zas jednou u ledu, one-woman-show Fever Ray vyvstává z popela. Fever Ray nabízí ledově mrazivé elektronické dílo, ale oproti debutu zní organičtěji, jak uvádí pořadatelé v ohledu k dalšímu pražskému vystoupení. To se tentokrát odehraje v prostorech Fora Karlín. Karin Elisabeth Dreijer zde představí své nejnovější album Plunge již 26. února.

Druhé album vyšlo osm let od předchozího, stejnojmenného debutu. Plunge bylo zatím kritiky shledáno jako nejpestřejší nahrávka v její diskografii a pyšní se veskrze pozitivními recenzemi. Jsou pro něj typické agresivní klubové beaty a chytlavé syntezátory,” dodávají promotéři D Smack U. „V textech je album silně politické a zabývá se rovněž sexuálními tématy.” Nejen ve svém sólovém projektu se zpěvačka zpravidla skrývá za maskou či jiným hávem, což je příslibem i pro její nadcházející turné. Show je to v podstatě audiovizuální, jak předjímá výrazný vizuální doprovod, který připomene třeba instagramovou hvězdu Fecal Matter.

Zároveň v rámci propagace alba poskytla výjimečně a na poměry tajuplné Dreijer nebývale otevřený rozhovor britskému deníku The Guardian. Dvaačtyřicetiletá zpěvačka a producentka v něm mluví mimo jiné o rozkoši, vlastní identitě a nutnosti sexuální a politické revoluce. Spolu s The Knife u nás naposledy vystoupila na Colours of Ostrava roku 2013.

Fever Ray, Praha – Forum Karlín, 26. 2. 18 

TAG:

Související články

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.