FKA twigs vydala nové EP. Vizuálně ho prezentuje v šestnáctiminutovém klipu

FKA twigs - M3LL155X FKA twigs - M3LL155X

Britská zpěvačka a tanečnice FKA twigs, která je známá svým pohráváním si s genderovými stereotypy, kreativním vyobrazováním sexuality a s čerstvou kolekcí skladeb pojmenovanou Melissa (stylizováno jako M3LL155X) nyní také tematikou ženskosti a těhotenství odhalila šestnáctiminutový vizuální doprovod k právě vydanému EP. Pětici písní oficiálně vypustila do světa 13. srpna na labelu Young Turks s obálkou vytvořenou londýnským vizuálním umělcem Matthew Stonem.

Nové nahrávce předcházely dříve zveřejněné skladby Figure 8 a Glass & Patron, přičemž klip ke druhé zmíněné můžeme chápat jako teaser ke kompletnímu snímku, který je jím zakončen. Hudební soundtrack kromě již řečeného obstarávají další dvě písně I'm Your Doll a In Time. Skladby vznikly krátce po vydání debutového alba LP 1.

Oficiální popisek filmu sestávajícího ze čtyř částí ho líčí jako „agresivní vyjádření konceptualizující proces pocitu těhotenství s bolestí, rodící se kreativitou a osvobozením.“ FKA twigs se tedy dotýká nejen biologické podstaty ženství jako takové, ale i jejího uměleckého ztvárnění zasahujícího až k těm nejobecnějším mechanismům života jako je zrození, neustálá změna a neomezená svoboda těchto procesů.

Ve videoklipu se však objevuje také vtělená do nafukovací panny a ještě radikálněji tak demonstruje ženskou submisivitu (v návaznosti na video Papi Pacify), kdy už dochází k naprostému odlidštění takového fyzického vztahu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.