Videotip: Abstraktní klip Metronome Blues podkresluje reakci na teroristické útoky

Metronome Blues Metronome Blues

Ani tolik let od teroristických útoků známých jako 7/7 není klid – neutuchající téma nepotrestaných, nejen válečných zločinů představuje skladba War Crimes z aktuálního alba skupiny Metronome Blues. Na téma skladby z alba Sides reaguje klip od spolku TAKUU, jehož abstraktní prizma pocit bezradnosti a prázdnoty patřičně podtrhuje.

Skladba War Crimes​ vznikla v roce 2010 jako reakce na teroristické útoky v Londýně.  „Úzkost a paranoia byla hmatatelná: jediné, co jsem mohl dělat, bylo pracovat na tom tracku,” vypovídá Rhys Braddock, který tou dobou pobýval ve studiu v Brixtonu. „Ve studiu se zrovna nahrával garage rap. Možná od tam mám ten groove. Politická imunita a utajování jsou doktrína.” 

Zatímco brněnský křest už má Braddock s kapelou za sebou, ten pražský je za rohem. V Klubu FAMU si Metronome Blues zahrají spolu s Wild Tides a Kill The Dandies! již 23. září.

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.