Giorgio Moroder se vrací po dvaadvaceti letech

Giorgio Moroder Giorgio Moroder

Dnes už čtyřiasedmdesátiletý italský producent, průkopník elektronické taneční hudby a tvůrce hudby k filmu se na taneční prkna vrátil loni s Daft Punk. Zatímco u Daft Punk se však čekalo sedm let, u Morodera to bylo prakticky víc jak dvacet let. Nový singl patří k stále vznikající kompilaci Adult Swim Singles 2014 a zahrne ve finále jména jako Future, Tim Hecker, Captain Murphy, Deafheaven anebo Mastodon. Letos se Moroder pochlubil ještě remixem nových Coldplay a konečně také tvorbou ryze vlastní. S dalšími hudebními plány se však učebnicový hudebník nepochlubil.

Téměř osm minut dlouhou skladbu Giorgio's Theme, která nezapře Moroderovy kořeny a loňskou spolupráci s Daft Punk, si poslechněte níže. Na stránkách projektu AS je možné se přihlásit k odběru, poslechnout si Moroderův příběh (pokud nestačilo vyprávění na Random Access Memories) a případně i danou skladbu stáhnout.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.