Ikona žánru vaporwave Blank Banshee míří do Brna

Blank Banshee Blank Banshee

Album 0 (2012) hudebníka a umělce skrytého za pseudonymem Blank Banshee je považováno za pionýrskou nahrávku žánru vaporwave. Po této desce nahrál ještě další dvě (poslední s názvem Mega v roce 2016) a nyní je na tour, během kterého putuje v září po Evropě a v listopadu po Americe. V Česku se premiérově a výjimečně představí již ve středu v brněnském Kabinetu Múz.

Na co se těšit? Devadesátkové samply, současné beaty, vokály, videogame music. Blank Banshee bere vaporwave jako umělecký směr, o čemž se lze přesvědčit v jeho online galerii či na facebookovém profilu, kde Banshee po dobu jednoho roku přidává každý den jednu fotku toho samého místa v tu samou dobu. Do you know what your kids are doing online? Vizuální stránka nezůstane opomenuta, postará se o ni Krstnklkv, která ve své tvorbě spojuje „formy spekulativního designu s experimentální a dekonstruovanou typografií”. 

O bohatý support se postará producent Dreem Tran's, pražský elektronik Aid Kid, Kewu a post-estetické uskupení DVDJ NNS.

Blank Banshee + Dreem Tran's + Kewu + Aid Kid, Brno – Kabinet Múz, 20. 9. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.