Foto: Blank Banshee + Dreem Tran’s + Kewu + Aid Kid + DVDJ NNS, Brno – Kabient Múz, 20. 9. 17 Nela Bártová

Foto: Blank Banshee + Dreem Tran’s + Kewu + Aid Kid + DVDJ NNS, Brno – Kabient Múz, 20. 9. 17

Blank Banshee je průkopníkem v žánru vaporwave, je to jako být na koncertě Boba Marleyho, když teprve začínal být slavný pothead, a všichni přítomní v Kabinetě Múz to věděli. Povedlo se mu dát hlas naší aesthetic post internetové éře. Během koncertu jsem viděla celou naši generaci pohupující se v Blankově masce, která fungovala jako nastavené zrcadlo. Nesurfovali jsme doslova na vlnách hudby internetu? Jako kdyby se pohyby počítačových myší změnily v řeku se stíny měsíčního svitu, kdy každé kliknutí, každá vlnka a křivka tekutiny měla svůj jedinečný zvuk. Nechali jsme se unášet, nikdo nevěděl kam plujeme a nikdo se nestaral, nikdo se nestará. (Lucie Ščurková)

Jaká tajemná hvězda je Banshee! Kabinet nacpanej k prasknutí, lidi si muže se železnou maskou během hudebního warm upu vyřvali a vytleskali a pak už začala jízda plná energických beatů, loopů, 90's samplů, vaportrap jak víno. Projekce s estetikou video games a Windows 95 tomu dodávala korunku. Kanadský producent je ve svém žánru evidentní kultovka, brečte všichni, kdo jste to prošvihli. Support i after taky stály za to, především DVDJ NNS, která je svou post internetovou estetikou dost blízko Bansheemu, ve spojení s Aid Kidem předvedli slušnej techno setík s promakanými vizuály z rukou Krstn Klkv. (Nela Bártová)

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.