Islandský Samúel Jón Samuelsson Big Band zahraje zítra v Olomouci a ve středu v Praze

Máte dojem, že hudba z Islandu je jen synonymum pro tiché, táhlé a zasněné melodie? Nenechte se mýlit a přesvědčte se o opaku. Dva koncerty u nás totiž odehraje islandský osmnáctičlenný (!) soubor Samúel Jón Samuelsson Big Band.

V jeho čele stojí výrazná postava severské hudební scény, trombonista a zpěvák Jón Samúelsson, který působí také v oceňované funkové skupině Jagúar, kromě toho je i stálým spolupracovníkem Sigur Rós.

Kombinaci funku, jazzu a afrobeatu ve svém osobitém podání představí kapela už zítra v olomouckém Jazz Tibet Clubu, kde na ni mimochodem lákají velice trefně jako na „těžkotonážní hudební bonbónek“.

O den později vystoupí Samúel Jón Samuelsson Big Band také v pražském Paláci Akropolis. Na koncertě, který se bude konat v rámci tradičních klubových nocí EuroConnections, zahraje také francouzský multiinstrumentalista Nicolas Repac.

Samúel Jón Samuelsson Big Band, Olomouc – Jazz Tibet Club, 19. 3. 13

Samúel Jón Samuelsson Big Band + Nicolas Repac, Praha – Palác Akropolis, 20. 3. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.