Japonští Minami Deutsch zatřesou Žižkovem

Japonští Minami Deutsch zatřesou Žižkovem

Na sklonku léta se v Praze představí kapela Minami Deutsch. Trojice z Tokia, příležitostně doprovázená na bicí Go Kurosawou z Kikagaku Moyo, dokáže podle pozvánky Punctu roztančit i mrtvolu. Jestli to bude alespoň z poloviny taková jízda jako Kikagaku ve Futuru, tak není o čem pochybovat. Zvuk Minami Deutsch je popisován různě, kromě vlivů krautrocku a psychedelie, žánrů deroucích se na jazyk jako první, servery jako The Quietus nebo Pitchfork mluví také o stoner rocku a vypůjčování techno beatů.

Kapela vznikla v roce 2014 na popud kytaristy Kyotary Miuly. V touze založit kraurockovou kapelu se vydal na tokijský Psych Fest pořádaný právě Go Kurosawou. Poznal tu zbývající dva členy budoucí kapely, která se, možná jako odkaz k mnichovským pionýrům krautrocku Amon Düül, pojmenovala v doslovném překladu „jižní Německo“. Další dvě třetiny Minami Deutsch pak tvoří druhý kytarista Taku Idemoto a baskytarista Keita Ise.

Mezitím, co se ve spojitosti s jejich debutem mluvilo o recyklaci zvuku Neu!, na aktuálním albu With the Dim Light už dávají lépe vyniknout vlastnímu zvuku, snaží se být inovativní a hledat místo krautrocku v současnosti. Koncert pod hlavičkou River Promotions proběhne 29. srpna v pražském klubu Punctum.

Minami Deutsch, Praha – Punctum - Krásovka, 29. 8. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.