Jozef Vlk se na Recycled ohlíží za deseti lety s divadlem, album pokřtí v pátek

Jozef Vlk – Recycled Jozef Vlk – Recycled

Již tento pátek se v bratislavském klubu A4 pokřtí album Jozefa Vlka, režiséra, hudebníka, performera a producenta v jedné osobě. Této slavě bude přihlížet Rober Pospiš, Martin Burlas a Peter Lomnický. Křtít se bude album Recycled, které vzniklo spoluprací s vícero divadelními institucemi (namátkou SND, Balet Bratislava či Debris Company).

Časosběrná nahrávka vznikala v různých studiích, podmínek a situací, i proto je portrét unikátním svědectvím výrazného slovenského tvůrce. „Recycled je unikátní i v tom, že nerespektuje původní ideové záměry inscenací, z nichž vychází, ale je seřazená ve své vlastní a přirozené logice,” dodává průvodní zpráva. „Toto recyklovanie starého do novej podoby pre mňa znamenalo úporné prehrabávanie sa v aktívnejších, či menej aktívnych spomienkach – na obale albume je stopa v piesku, uvádí sám Vlk. „Presne tak efemérna, akou je divadlo. Netrvá dlho a je zaviata. Keď do piesku stúpi ďalšia noha, vzniká ďalšia stopa. A piesok sa do nej valí, aby ju prirodzene zavial.”

Křest Jozef Vlk – Recycled + Debris Company, Bratislava – A4 - priestor súčasnej kultúry, 6. 5. 16

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.